تبلیغات
روــایــــات و حـــکـــایــــاتــــ - حق امام چیست
روــایــــات و حـــکـــایــــاتــــ
ـآـنــچــه کــه ـشــیـعــه ـی عــلــی (عـلـیـه ـالـسّـــلـام) ـبــایــد ـبــدــانــد...
چهارشنبه 9 فروردین 1396 :: نویسنده : سیمین نقره
می گویند امام صادق علیه السلام فرمود: گروهی از مردم بر پدرم وارد شدند و پرسیدند: «حق امام چیست؟ » پدرم فرمود: 
«حقش بزرگ است! وقتی که بر او وارد شدید، باید او را بزرگ بدارید و احترام کنید، و به آنچه می‌آورد، ایمان بیاورید. و بر اوست که شما را هدایت کند و در او خصلتی است که هر وقت به خدمتش رسیدید از جلال و شکوهی که دارد، هیچ کس نمی تواند با چشم پر به او نگاه کند، چون رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم این گونه بود و باید امام هم این گونه باشد. » آنان پرسیدند: «آیا امام، شیعیانش را می‌شناسد؟! » فرمود: «آری، همان وقت که می‌بیند. » پرسیدند: «آیا ما شیعه ی شما هستیم؟ » فرمود: «آری! همه ی شما شیعه ی ما هستید. » گفتند: «دلیل شما چیست؟ » فرمود: «نشانه اش این است که می‌توانم نامهای خودتان، پدرانتان و قبیله هایتان را بگویم. » گفتند: «پس ما را مطلع ساز. » امام باقر علیه السلام نیز نامهای خودشان، پدرانشان و قبیله هایشان را گفت و همه تصدیق کردند. سپس فرمود: «از آنچه قصد دارید سؤال کنید! من پاسخ می‌دهم و آن فرمایش خداوند متعال است که می‌فرماید: «کشجرة طیبة اصلها ثابت و فرعها فی السماء» [۱۷]. ما آن شجره ای هستیم که اصل و ریشه اش استوار و شاخه هایش در آسمان است. و از علم خود هر چه بخواهیم به شیعیانمان می‌بخشیم. سپس فرمود: «آیا این مقدار شما را قانع نمود؟ » گفتند: «کمتر از این هم ما را قانع می‌کرد و کافی بود. » [۱۸].
[۱۷] سوره ی ابراهیم آیه ی ۲۴ «یعنی: خداوند کلمه ی طیبه را به درخت پاکیزه ای تشبیه کرده که ریشه ی آن ثابت، و شاخه ی آن در آسمان است. ». [۱۸] بحارالانوار ج ۴۶.
نوع مطلب : روایات و حکایات، 
برچسب ها : حق امام، امام محمد باقر ع، امام جعفر صادق ع،
لینک های مرتبط :


درباره وبلاگ

باور کنید همین شهدا اند که جلوی ما را می گیرند...
رفــتــنــد جــــانــــشــان را دادنــد، برای چــــــــه؟؟؟
بـــه وصــیــت هــایــــشـــان عـــمـــل کــردیـــــم؟؟؟
رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
در پناه حق...
مدیر وبلاگ : انصار الشهدا
نظرسنجی
جهت تعجیل در فرج آقا امام زمان(عج) چندتا صلوات میفرستید؟؟

جهت تعجیل در فرج آقا امام زمان(عج) چندتا صلوات میفرستید؟؟

جهت تعجیل در فرج آقا امام زمان(عج) چندتا صلوات میفرستید؟؟

جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :