تبلیغات
روــایــــات و حـــکـــایــــاتــــ - نشان دادن مخلوقات مسخ شده
روــایــــات و حـــکـــایــــاتــــ
ـآـنــچــه کــه ـشــیـعــه ـی عــلــی (عـلـیـه ـالـسّـــلـام) ـبــایــد ـبــدــانــد...
چهارشنبه 9 فروردین 1396 :: نویسنده : سیمین نقره
 ابوبصیر می‌گوید: به حضرت امام محمد باقر علیه السلام عرض کردم: «من شیعه ی تو هستم و ناتوان و کور می‌باشم، پس برای من بهشت را ضمانت کن. » امام باقر علیه السلام فرمود: «نمی خواهی علامت ائمه را به تو عطا کنم؟ » 
عرض کردم: «چه باشد که هم علامت و هم ضمانت را برای من جمع بفرمائی. » فرمود: «برای چه این را دوست داری؟ » گفتم: «چگونه آن را دوست نداشته باشم! » پس آن حضرت دست مبارک خود را به دیده‌ام مالید، ناگهان در همان حال، جمیع ائمه علیهم السلام را نزد آن حضرت دیدم. سپس فرمود: «حالا چشم بیفکن و نظر کن که با چشم خود چه می‌بینی؟! » به خدا سوگند ندیدم مگر سگ یا خوک یا بوزینه. پس عرض کردم: «این مخلوقات مسخ شده چه کسانی هستند؟! » حضرت فرمود: «اینهایی که می‌بینی سیاهی بسیار بزرگ است و اگر پرده برداشته شود و صورت حقیقی کسان را نمایان کند مردم شیعه، مخالفین خود را جز در این صورت مسخ شده نخواهند دید. »
پس از آن فرمود: «ای ابومحمد! اگر می‌خواهی بگذارم تو بر این حال باقی بمانی یعنی به حالت بینائی لکن حسابت با خدا باشد، و اگر دوست می داری از حضرت یزدان برای تو بهشت را ضمانت کنم و تو را به حالت نخست باز گردانم؟ » عرض کردم: «من هیچ حاجتی به نگاه کردن به این خلق واژگون ندارم! مرا به حالت اول بازگردان که هیچ چیزی عوض بهشت نمی باشد. » پس آن حضرت دست مبارک خود را بر دیدگانم مالید و من به حال اولم بازگشتم.
منبع: منتهی الآمال
نوع مطلب : روایات و حکایات، 
برچسب ها : انسان مسخ شده، امام محمد باقر ع، ابوبصیر، کور، شفا، امام،
لینک های مرتبط :


درباره وبلاگ

باور کنید همین شهدا اند که جلوی ما را می گیرند...
رفــتــنــد جــــانــــشــان را دادنــد، برای چــــــــه؟؟؟
بـــه وصــیــت هــایــــشـــان عـــمـــل کــردیـــــم؟؟؟
رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
در پناه حق...
مدیر وبلاگ : انصار الشهدا
نظرسنجی
جهت تعجیل در فرج آقا امام زمان(عج) چندتا صلوات میفرستید؟؟

جهت تعجیل در فرج آقا امام زمان(عج) چندتا صلوات میفرستید؟؟

جهت تعجیل در فرج آقا امام زمان(عج) چندتا صلوات میفرستید؟؟

جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :