تبلیغات
روــایــــات و حـــکـــایــــاتــــ - مطالب اسفند 1395
روــایــــات و حـــکـــایــــاتــــ
ـآـنــچــه کــه ـشــیـعــه ـی عــلــی (عـلـیـه ـالـسّـــلـام) ـبــایــد ـبــدــانــد...
فقط یک لحظه تصور کنید که #چهارشنبه_سوری مراسمی #مذهبی بود که هر سال به طور میانگین بیش از 10کشته، بیش از 500 نفر زخمی و قطع عضو، صدها میلیون تومان خسارات و این‌ مقدار رُعب و وحشت و راه بندان ایجاد می‌کرد! حتما تا حالا شاهد انواع و اقسام تحلیل‌های مذهب‌ ستیز به دلیل این مراسم بودیم. که 
آتش بازی هم شد شادی؟! 
چرا فکر آبرو و تصویر جهانی از ایران و ایرانی، توی رسانه های جهانی نیستین!! 
چرا پولشو به فقرا نمیدید؟!! 
حتما کمپین میزدند که هر کی توی راه بندون چهارشنبه سوری گیر کرده و از سر و صدای ترقه ها، چرتش پریده، سلفی بگیره بفرسته! 
شاید حتی آقای دبیرکلِ سازمان ملل هم میانه‌ی چُرت‌زدن‌هایش از این وضعیت ابراز نگرانی کرده بود و این آئین نابخردانه را منشا خشونت! و ضد حقوق بشر هم معرفی میکرد.... 
اما واکنش‌ها نسبت به این مراسمِ سنتی چیست؟ میگویند سنتی صحیح است! که باید به روش صحیح اجرا شود و اجرای آن به روش کنونی هیج ربطی به بنیان‌گذاران آن ندارد.! این نوع تحلیل، حتماً روش صحیحی است اما چرا پای باقی انحرافات و اشتباهات که می‌رسد، شمشیر را از رو بسته و بابت یک مساله‌ی جزئی تمام یک کلیت زیر سوال می‌رود؟! پاسخ ساده است. ناز و اداهای #روشنفکری میگوید به هر چه رنگ دینی دارد، (که اتفاقا همیشه عقلانی و مفید هم است) با شدت هر چه تمام "حمله کن" و هر چه که رنگ غیردینی دارد، حتی اگر خرافی و مضر، از آن دفاع و آن را ترویج کن... ! حال، این روشنفکری است یا جاهلیت؟! لطفا رسانه باشید...
نوع مطلب : اوضاع کشور، 
برچسب ها : چهارشنبه سوری،
لینک های مرتبط :
نوع مطلب : روایات و حکایات، 
برچسب ها : آتش زدن خانه حضرت زهرا، فاطمه زهرا،
لینک های مرتبط :
جمعه 13 اسفند 1395 :: نویسنده : سیمین نقره

روایت در کتاب المستدرک علی الصحیحین - [حاکم نیشابوری] (اهل سنت)

عَنْ عَلِیٍّ رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُ ، قَالَ : قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَآلِهِ وَسَلَّمَ لِفَاطِمَةَ : " إِنَّ اللَّهَ یَغْضَبُ لِغَضَبِكِ وَیَرْضَى لِرَضَاكِ " 

از حضرت علی نقل شده است که رسول خدا به حضرت فاطمه فرمود «همانا خداوند با خشم تو خشمگین میشود ، و با رضایت تو راضی میشود»
نوع مطلب : روایات و حکایات، شهدا(کلام،داستان،وصیت ها)، 
برچسب ها : فاطمه زهرا، امیرالمومنین علی علیه السلام،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 11 اسفند 1395 :: نویسنده : سیمین نقره
2 نوع آدم وجود دارد 1-کسانی سالی یکبار برای خودشان لباس میخرند وبه خرید میروند 2- کسانی که هر ماه وهرچند ماه یکبار به بازارمیروند وبرای خود خرید می کنند ودر نزدیکی عید هم یک خرید حسابی می کنند .////دم اون اولی ها گرم (میشناسم کسایی رو که همون سالی یکبار رو هم به اجبار خانواده میگیرین ، یا مثلا یک کفش قیمتش از 80،90 تومن به بالا میشه غصه میخورند وناراحت هستند ) اما اون دومی ها ، فقط میخوام اینو بگم شما ها که اسم شیعه رو ،روخودتون میگذارید شما ها که ادعا دارید پیرو حضرت علی هستید ( آره شما برادر ،شما خواهر ) بعد میرید هفت ،هشت دست لباس میخرید وهر روز یکبار لباس می پوشید ، خداییش درسته ؟ درسته یه بچه هر سه ،چهارسال یکبار نتونه لباس نو بپوشه ، شام نداره بخوره ،یا یک جوانی که پر از غروره نمیتونه یک لباس تازه بپوشه وباید با همون لباس پاره این ور اونور بره ، بعد شما چند دست لباس داری؟ شما بچه شیعه ای ؟ شما پیرو خطر رهبری هستی ؟ رهبری که تو کل تابستان سال پیش یک دمپایی پاره پوشیده بود ؟
میدونی حضرت علی چه جوری زندگی کرد ؟ فقط 1 دست لباس داشت ، یک دست لباس که اون رو فقط میپوشید ، یک روزی رفته بودند برای سخنرانی در مسجد یکی از یاران پرسیدند که چرا لباستان خیس است ؟ گفتند که همین لباس را فقط دارم وکثیف شده بود همان را شستم وپوشیدم ، انوقت خون تو رنگین تر از حضرت علی هست که چند دست لباس میپیوشی؟ واقعا جای خجالت نداره ؟ توکه هنوز لباسهای سال پیشت که برای عید خریدی سالمه واس چی میری دوباره لباس میخری ؟ وقتی که یک پسر بچه لباس سالم نداره ، واقعا خجالت نمیکشی موقعی که اون پسر از باباش میخواد که براش یه کفش نو بخره بعد پدره نمیتونه بخره وبه شما نگاه میکنه ؟ همین حضرت فاطمه ای که شب شهادتشون هست ، همین ایشون لباس عروسیشون رو دادن به فقیر همین حضرت 3روز غذا برای خوردن نداشتن اونوقت ما وشما تو بهترین حالت داریم زندگی میکنم ، خداییش شرم آور نیست ؟
نوع مطلب : روایات و حکایات، اوضاع کشور، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 11 اسفند 1395 :: نویسنده : سیمین نقره
یعقوبی در تاریخ خود جلد دوم صفحه 137 چاپ بیروت تحت عنوان «ایام ابی بکر» (دوران حکومتی ابوبکر) نقل می کند: زمانی که ابوبکر مریض شد، یعنی در همان مرضی که مرد، عبدالرحمن بن عوف به عیادت او رفته و از او پرسید: ای خلیفه پیامبر حالت چگونه است؟ ابوبکر گفت: همانا من بر هیچ چیز تأسف نمی خورم مگر بر سه چیز که انجام دادم و ای کاش انجام نداده بودم...اما آن سه چیز که انجام دادم و ای کاش انجام نداده بودم: ای کاش قلاده خلافت را به گردن نینداخته بودم.... ای کاش خانه فاطمه را تفتیش نکرده و مورد هجوم آن عده قرار نداده بودم، اگر چه با من اعلان جنگ می کردند.
احمدبن یحیی معروف به «بلاذری» در گذشته سال 279 هجری در کتاب خود بنام «انساب الاشراف» چاپ مصر جلد اول صفحه 586 تحت عنوان «امر السقیفة» (گزارشی از سقیفه) حدیث شماره 1184 می گوید: ابوبکر برای بیعت گرفتن از علی(ع) به دنبال وی فرستاد، پس علی(ع) بیعت نکرد. در این هنگام عمر با شعله ای آتش روانه ی خانه ی علی علیه السلام شد. فاطمه(ع) در پشت درب با او مواجه شده و گفت: ای پسر خطاب آیا تو را در حال آتش زدن خانه ام می بینم؟ عمر گفت: آری! و آن چنان به این عمل مُصر و محکم هستم، چنانکه پدرت بر دینی که آورده بود محکم بود.
ابومحمد عبدالله بن مسلم بن قتیب دینوری (معروف به ابن قُتَیبَة) در گذشته سال 276 هجری، در کتاب خود بنام الامامة والسیاسة جلد اول صفحه  12، چاپ سوم، 2 جلد در یک مجلد، تحت عنوان کیفَ کانَت بیعة علی أبی طالب کرَّمَ الله وجهه (علی کرم الله وجهه چگونه بیعت کرد) با ذکر سند از عبدالله بن عبدالرحمن انصاری روایت کرده که گفت: همانا روزی ابوبکر از عده ای که از بیعت با او سرپیچی کرده و نزد علی جمع شده بودند، سراغ گرفت. پس عمر را به دنبال آنها ـ که در خانه علی جمع شده بودند ـ فرستاد، پس آنها از خارج شدنِ از خانه خودداری نمودند، در این هنگام عمر دستور داد که هیزم حاضر کنید و خطاب به اهل خانه گفت: «قسم به آن کس که جان عمر در دست اوست باید خارج شوید و الا خانه را با اهلش به آتش می کشم.» شخصی به عمر گفت: ای ابا حفض، آیا می دانی در این خانه فاطمه است؟! عمر گفت: اگر چه فاطمه در خانه باشد!
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
امام علی فرمودند: ما (من و فاطمه) مانند دو کبوتر در یک آشیانه بودیم که از نشاط، سلامتی و جوانی برخوردار بودیم...
 کافی ج 3 ص 481

 
نوع مطلب : روایات و حکایات، 
برچسب ها : امیرالمومنین علی علیه السلام، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، عشق، عاشقانه، اسلام،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 10 اسفند 1395 :: نویسنده : سیمین نقره
نوع مطلب :
برچسب ها : خدا، قدرت،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 10 اسفند 1395 :: نویسنده : سیمین نقره

#توکل یعنی تو با ضعف و کاستی هایت، تمام تلاشت را بکنی 

و خود را به خدا بسپاری و به او اعتماد کنی... 

خداوند تیرت را به نشانه خواهد 


نوع مطلب :
برچسب ها : اعتماد، خدا، توکل،
لینک های مرتبط :


درباره وبلاگ

باور کنید همین شهدا اند که جلوی ما را می گیرند...
رفــتــنــد جــــانــــشــان را دادنــد، برای چــــــــه؟؟؟
بـــه وصــیــت هــایــــشـــان عـــمـــل کــردیـــــم؟؟؟
رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
در پناه حق...
مدیر وبلاگ : انصار الشهدا
نظرسنجی
جهت تعجیل در فرج آقا امام زمان(عج) چندتا صلوات میفرستید؟؟

جهت تعجیل در فرج آقا امام زمان(عج) چندتا صلوات میفرستید؟؟

جهت تعجیل در فرج آقا امام زمان(عج) چندتا صلوات میفرستید؟؟

جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :